20 hónappal ezelőtt nagy lendülettel nekifogtam és egy szuszra megírtam az első felét. Aztán rájöttem, hogy még messze nem tartok ott fejben, hogy befejezzem, úgyhogy félretettem és érleltem a dolgot. Másfél évvel később, idén nyár elején aztán elérkezettnek éreztem az időt, hogy a másik felét is bekalapáljam. Íme néhány kedvcsináló gondolat a bevezetésből:
“Ez az elektronikus könyv a vezetésről szóló rövid értekezéseim harmadik állomása. Elindultunk a Bélákkal az alagsorból, ahol tizenhat alapvető vezetési gyakorlat alkalmazására tettem javaslatot (Ettől lesztek jó vezetők, Béláim!). Aztán jött a folytatás a sokadik emeleten olyan eretnek, bár messze nem új gondolatokkal, mint a felhatalmazás, a szolgáló vezetés vagy az autentikus és etikus viselkedés (Vezetés a nyúlon és az alapokon túl).”
“Lépten-nyomon tapasztalom azonban, hogy az önfejlesztésben aktív menedzserek vagy a vezetői képzéseken keresztül jutott résztvevők kegyetlen, jeges szembeszéllel találkoznak, amikor munkájukba szeretnék átültetni a tanultakat. A nemzetközi cégek többségét jellemző huszadik századi menedzsment gondolkodás és értékrend rendre elkaszálja az egyéni kezdeményezéseket a hatékonyság javítására vagy a pozitív és építő szubkultúra kialakítására a vezető saját területén vagy csapatában.”
“Érdekes jelenségnek vagyunk tehát tanúi. A nemzetközi cégek vezetőfejlesztésre költött milliárdjai azért nem hozzák meg a kívánt eredményeket, mert a szervezeti működésmód, az "operációs rendszer" elavult. Feleslegesen megy a pénz a hardver fejlesztésébe, mert a régi Windows tetű lassú, és állandóan lefagy.”
“Ez a kis könyv már nem a nyúlon túli világba kalauzol, hanem attól sokkal távolabb. A Bélákkal talán még együtt bólogattál, a nyulakra esetleg már elkerekedett a szemed, ezt az irományt pedig minden bizonnyal csak azért nem fogod a földhöz csapkodni, mert elektronikusan olvasod. Az itt leírt vállalatok értékrendje és mindennapi működése olyan távol van a vezetéssel kapcsolatos közgondolkodástól, hogy tényleg űrutazásnak tűnhet a tanulmányozásuk.”
Szokás szerint ingyenesen, három formátumban lehet rövidesen letölteni: PDF, iBooks és Kindle.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.