Az elmúlt bő másfél évtizedben rengeteg beszélgetést folytattam vezetőkkel, méghozzá a teljes skálán, a vezetői utánpótlástól a különböző hierarchiai szintek képviselőin át a vállalat ügyvezetőjéig vagy vezérigazgatójáig. Meg se tudnám becsülni, hányszor merült fel olyan dilemma, ahol a programrésztvevőm fekete-fehér megoldásokban gondolkodott. Nézzünk erre egy csokor példát!
Közel engedjem magamhoz a munkatársamat és barátkozzam vele, vagy akkor a fejemre nő, és inkább tartsak néhány lépés távolságot, hogy meglegyen a kellő tisztelet? Megmondjam az embereknek, hogy pontosan mit és hogyan csináljanak, hogy egyértelmű legyen, vagy hagyjam rájuk, hogy maguk jöjjenek rá a megoldásokra és vállalják érte a felelősséget?









